Układanie kostki brukowej Polbruk w Wałczu

Wygodne ścieżki w ogrodzie oraz zadbany teren wokół domu to dwa warunki gwarantujące komfortowe korzystanie z przydomowej przestrzeni. Jakość oraz estetyka wykonania podjazdów, ścieżek czy alejek wpływa nie tylko na dogodne poruszanie się, ale także na wizualny efekt terenu - zarówno ogólnodostępnego, jak i prywatnego. Obecnie najpopularniejszym materiałem do wykańczania stałych elementów architektury jest kostka brukowa.

Układanie kostki brukowej Wałcz - precyzja wykonania

Dobre ułożenie kostki brukowej wymaga doskonałej precyzji, a także znajomości dużej ilości zasad budowlanych. Wybierając nasze usługi, możesz mieć pewność, że nawierzchnia zachowa swoją trwałość na długie lata, nie tracąc przy tym na estetyce. Jesteśmy firmą, która od lat zajmuje się tym fachem. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie, możemy śmiało przyznać, że na podstawie wcześniej opracowanego projektu, jesteśmy w stanie ułożyć dowolny wzór z wybranego przez naszych Klientów rodzaju materiału. Pełen profesjonalizm i dokładność to pierwsza rzecz, która nasuwa się nam gdy ktoś pyta o układanie kostki brukowej. Wałcz to miasto, w którym oferujemy nasze usługi.

Polbruk Wałcz

Zakres naszych prac to nie tylko układanie przydomowych ścieżek oraz podjazdów, ale również ogólnodostępnych parkingów, chodników, a także dróg dojazdowych wraz z wcześniejszym przygotowaniem drenażu oraz odwodnieniem terenu. Poza usługami brukarskimi zajmujemy się także pracami ogólnobudowlanymi oraz wynajmujemy samochody ciężarowe 8x8 i koparko-ładowarki.

Wiemy, jak ważna jest estetyka wykonania tego typu prac. Bardzo dużą wagę przykuwamy do szczegółów oraz odzwierciedlenia projektów - zgodnie z oczekiwaniem Klienta. Udzielamy 2-letniej gwarancji na wszystkie wykonane przez naszą firmę zlecenia obejmujące brukarstwo. Wałcz i jego okolice to tereny, na których działamy. 

 

Brukarstwo Wałcz, czyli jak wygląda układanie kostki brukowej krok po kroku?

Pierwszym krokiem są prace ziemne. Wykonujemy wówczas odpowiedniej głębokości wgłębienie. Następnie profilujemy oraz zagęszczamy dna wykopu, aby można było łatwo odprowadzić wodę. Jeżeli jest to niemożliwe, stosujemy montaż odwodnienia liniowego nawierzchni. Następnie wzmacniamy podłoże, na którym będzie układana kostka brukowa. Kolejnym etapem jest wylewka cementu. To właśnie na niej układa się odwodnienie liniowe.

Następnym krokiem będzie zamocowanie obrzeży na warstwie zagęszczonej mieszanki betonowej. W końcu możemy przejść do sedna i ułożyć kostkę brukową. Aby dopasować elementy skrajne, używamy specjalistycznych narzędzi - szlifierki z diamentową tarczą przeznaczoną do betonu lub gilotyny. Po ułożeniu całej powierzchni, kostkę wibrujemy przy pomocy powierzchniowego wibratora ze specjalną, gumową nakładką. Ostatnim etapem jest wysypanie cienkiej warstwy piasku. W zależności od życzenia Klientów możemy dokonać również impregnacji. Jeżeli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniej firmy, która ułoży kostkę brukową, Polbruk w Wałczu czeka właśnie na Ciebie!

 

Skontaktuj się z nami!